Organization Calendar (Tavistock Minor Ball)

PrintOrganization Calendar
<< PrevApr 21, 2019-May 11, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Apr 21Apr 22Apr 23Apr 24Apr 25Apr 26Apr 27
U10 Mite Girls
6:45 PM-8:15 PM
Practice
U14Novice Girls Tier2
6:00 PM-8:00 PM
Practice
U16 Bantam Girls Tier 1
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U14Novice Girls Tier2
6:00 PM-8:00 PM
Practice
U12 Squirt Boys2-Stere
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U12 Squirt Boys2-Stere
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U16 Bantam Girls Tier 1
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U19 Midget Girls- Yantzi
7:00 PM-9:00 PM
Linked Game Cancelled
Apr 28Apr 29Apr 30May 01May 02May 03May 04
U8 Coach Pitch1-Nahrgang
6:00 PM-8:00 PM
Practice
Non TMBA User Group
8:00 PM-10:00 PM
C.L. - practice
U14Novice Girls Tier2
6:00 PM-8:00 PM
Practice
U10 Mite Boys2-Rhodes
6:45 PM-8:45 PM
Practice
U10 Mite Boys2-Rhodes
6:45 PM-8:45 PM
Practice
U8 Coach Pitch3-Lichti
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U14 Peewee Boys
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U16 Bantam Girls Tier 1
8:30 PM
vs. Palmerston
Non TMBA User Group
8:30 PM-10:30 PM
HOPS practice
U14Novice Girls Tier2
6:00 PM-8:00 PM
Practice
U14Novice Girls Tier2
6:00 PM-8:00 PM
Practice
U10 Mite Boys1-Nahrgang
6:45 PM-8:45 PM
Practice
U19Midget Girls Tier2
8:00 PM-10:00 PM
Practice
U19 Midget Boys1- Roth
8:30 PM-10:30 PM
Practice
U10 Mite Boys2-Rhodes
10:00 AM-12:00 PM
Practice
May 05May 06May 07May 08May 09May 10May 11
U16 Bantam Girls Tier 1 - Brampton
U14Novice Girls Tier2 - Opening Weekend
U14Novice Girls Tier2
2:00 PM
vs. Palmerston
U12 Squirt Boys2-Stere
2:00 PM-4:00 PM
Practice
U12 Squirt Boys2-Stere
2:00 PM-4:00 PM
Practice
U19 Midget Boys2-Munro
4:00 PM-6:00 PM
Practice
U19 Midget Boys2-Munro
4:00 PM-6:00 PM
Practice
U16 Bantam Girls Tier 1
6:00 PM-8:00 PM
Practice
U19Midget Girls Tier2
7:00 PM-9:00 PM
Practice
U8 Coach Pitch1-Nahrgang
6:00 PM-8:00 PM
Practice
U14 Peewee Boys
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U14 Peewee Boys
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U10 Mite Girls
6:45 PM-8:30 PM
Practice
Non TMBA User Group
9:00 PM-11:00 PM
CHURCH LEAGUE
Non TMBA User Group
9:00 PM-11:00 PM
CHURCH LEAGUE
U14Novice Girls Tier2
6:00 PM-8:00 PM
Practice
U10 Mite Girls
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U10 Mite Boys2-Rhodes
6:45 PM-8:15 PM
Practice
U8 Coach Pitch2 -Rader
6:45 PM-8:45 PM
Practice
U10 Mite Boys2-Rhodes
6:45 PM-8:45 PM
Practice
U19Midget Girls Tier2
8:30 PM
vs. Guelph
U19 Midget Boys2-Munro
8:30 PM-10:30 PM
Practice
U8 Coach Pitch3-Lichti
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U12 Squirt Boys2-Stere
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U14 Peewee Boys
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U12 Squirt Boys- PERTH
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U16 Bantam Girls Tier 1
8:30 PM
vs. Waterloo
U14Novice Girls Tier2
6:00 PM-8:00 PM
Practice
U14Novice Girls Tier2
6:00 PM-8:00 PM
Practice
U10 Mite Boys1-Nahrgang
6:45 PM-8:45 PM
Practice
Non TMBA User Group
8:00 PM-10:00 PM
HOPS practice
U16 Bantam Girls Tier 1
3:30 PM
vs. Halton
Duggan Green
U10 Mite Boys2-Rhodes
6:45 PM-8:45 PM
Practice
U16 Bantam Girls Tier 1
7:00 PM
vs. Brampton Gold
Duggan Yellow
U16 Bantam Boys
8:30 PM-10:30 PM
Practice
TMBA
8:00 AM-12:30 PM
SKILLS CLINIC
U19 Midget Boys1- Roth
10:00 AM-12:00 PM
Practice
U19Midget Girls Tier2
12:00 PM
@ Guelph
U14Novice Girls Tier2
1:00 PM
@ Guelph
U16 Bantam Girls Tier 1
1:15 PM
vs. Kingston
Duggan Green
U16 Bantam Girls Tier 1
3:00 PM
vs. Chatham
Duggan Green
U14Novice Girls Tier2
3:00 PM
@ London Red
U19Midget Girls Tier2
4:00 PM
@ Lucan
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from tavistockathletics.ca on Monday, July 22, 2019 at 9:37 PM