Schedule & Results (Tavistock Minor Ball)

PrintOrganization Schedule & Results
Filter Opponents:
DateTimeCategoryTeamOpponentVenueScoreResult
May 01 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Palmerston Queen's Park
May 05 20192:00 PM U14Novice Girls Tier2Palmerston Queen's Park
May 08 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Waterloo Queen's Park
May 11 20191:00 PM U14Novice Girls Tier2Guelph Beck Park
May 11 20193:00 PM U14Novice Girls Tier2London Red Beck Park
May 12 201911:00 AM U14Novice Girls Tier2Wilmot Fairgrounds
May 12 20193:00 PM U14Novice Girls Tier2Brantford Red Beck Park
May 13 20196:45 PM U10 Mite Girls Wilmot#2 Queen's Park
May 13 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziCambridge CougarsLincoln Park (1)
May 14 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Springfield Queen's Park
May 14 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1UTM Old Morriston Ball Diamond
May 14 20198:45 PM U19 Midget Boys2-MunroAyr Queen's Park
May 15 20197:00 PM U14 Peewee Boys Wilmot1 Fairgrounds
May 15 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Lucan Queen's Park
May 15 20198:30 PM U19 Midget Boys2-MunroOxford Hickson Lions Park
May 16 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Palmerston Palmerston Barb Wright Park
May 16 20197:30 PM U14 Peewee Boys P.D.P. Drumbo
May 16 20198:45 PM U19 Midget Boys1- RothArthur Optimist Park
May 21 20196:30 PM U8 Coach Pitch2 -RaderTavi.1 Behind Arena
May 21 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Palmerston Queen's Park
May 21 20198:30 PM U19Midget Girls Tier2Tavistock U16 Optimist Park
May 21 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1U19 Tier2 Tavistock Optimist Park
May 22 20196:45 PM U14 Peewee Boys Wilmot2 Optimist Park
May 22 20198:00 PM U19 Midget Boys2-MunroGlanworth Glanworth
May 22 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Palmerston Queen's Park
May 23 20196:45 PM U10 Mite Boys1-NahrgangTwin Centre Queen's Park
May 23 20197:30 PM U12 Squirt Boys2-StereP.D.P. Drumbo
May 23 20198:45 PM U19 Midget Boys1- RothKitchener Optimist Park
May 25 20191:00 PM U10 Mite Boys2-RhodesP.D.P. Beck Park
May 26 20199:00 AM U10 Mite Boys2-RhodesWilmot Majors Beck Park
May 26 201911:00 AM U10 Mite Boys2-RhodesWilmot Minors Beck Park
May 26 20193:30 PM U10 Mite Boys2-RhodesElmira Beck Park
May 26 20195:00 PM U8 Coach Pitch1-NahrgangShakespeare Shakespeare
May 26 20195:00 PM U8 Coach Pitch3-LichtiShakespeare Shakespeare
May 26 20198:00 PM U19 Midget Boys2-MunroBurgessville Burgessville
May 27 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Springfield Springfield
May 27 20196:45 PM U12 Squirt Boys- PERTHBrussels Optimist Park
May 27 20197:00 PM U10 Mite Girls Ayr Ayr Victoria PArk
May 27 20198:30 PM U19 Midget Boys1- RothInnerkip Innerkip
May 28 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2London Blue Queen's Park
May 28 20196:30 PM U14 Peewee Boys Kitchener Hillside Park
May 28 20196:30 PM U10 Mite Boys2-RhodesElmira Elmira Lion's Park
May 28 20196:30 PM U12 Squirt Boys2-StereKitchener Hallman Yards
May 28 20196:30 PM U10 Mite Boys1-NahrgangFullarton Fullarton
May 28 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Guelph Guelph Exhibition Park
May 28 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziDKMB River CatsDelaware Main
May 28 20198:30 PM U19Midget Girls Tier2Lucan Lucan
May 28 20198:45 PM U19 Midget Boys2-MunroTavistock Hops Queen's Park
May 29 20196:30 PM U8 Coach Pitch2 -RaderTavi.3 Behind Arena
May 29 20196:30 PM U8 Coach Pitch3-LichtiTavi2 Behind Arena
May 29 20196:45 PM U12 Squirt Boys2-StereWilmot Minor Queen's Park
May 29 20196:45 PM U14 Peewee Boys St.George Optimist Park
May 29 20198:30 PM U19Midget Girls Tier2UTM Old Morriston Ball Diamond
May 29 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Guelph Queen's Park
May 30 20196:30 PM U10 Mite Boys1-NahrgangMilverton Milverton
May 30 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Kitchener White Joe Thompson
May 30 20196:45 PM U16 Bantam BoysSpringfield Optimist Park
May 30 20198:45 PM U19 Midget Boys1- RothBurgessville Optimist Park
Jun 02 20195:00 PM U8 Coach Pitch2 -RaderShakespeare Shakespeare
Jun 02 20196:30 PM U8 Coach Pitch1-NahrgangShakespeare Shakespeare
Jun 02 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziMilverton 1Queen's Park
Jun 03 20196:45 PM U12 Squirt Boys- PERTHTwin Centre Optimist Park
Jun 03 20197:00 PM U10 Mite Girls P.D.P. Plattsville
Jun 03 20199:00 PM U19 Midget Girls- YantziFullarton A's 2Cromarty
Jun 04 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2London Red Queen's Park
Jun 04 20196:30 PM U8 Coach Pitch3-LichtiTavi2 Behind Arena
Jun 04 20196:30 PM U8 Coach Pitch2 -RaderTavi.3 Behind Arena
Jun 04 20198:30 PM U19Midget Girls Tier2Palmerston Optimist Park
Jun 04 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Cambridge Cambridge Kinsmen Park
Jun 04 20198:45 PM U19 Midget Boys2-MunroHarwood Queen's Park
Jun 05 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Brantford Black Lions Park
Jun 05 20196:45 PM U12 Squirt Boys2-StereP.D.P. Queen's Park
Jun 05 20196:45 PM U14 Peewee Boys Elmira Optimist Park
Jun 05 20198:30 PM U16 Bantam BoysCambridge Lincoln Park
Jun 05 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Waterloo Waterloo
Jun 05 20198:45 PM U19 Midget Boys2-MunroInnerkip Queen's Park
Jun 06 20196:45 PM U16 Bantam BoysSimcoe Optimist Park
Jun 06 20196:45 PM U10 Mite Boys1-NahrgangStratford Queen's Park
Jun 06 20197:00 PM U14 Peewee Boys P.D.P. Drumbo
Jun 06 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziCambridge CougarsQueen's Park
Jun 06 20198:45 PM U19 Midget Boys1- RothInnerkip Optimist Park
Jun 09 20195:00 PM U8 Coach Pitch3-LichtiShakespeare Shakespeare
Jun 09 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziListowel 1Optimist Park
Jun 10 20196:30 PM U8 Coach Pitch1-NahrgangShakespeare Behind Arena
Jun 10 20196:45 PM U12 Squirt Boys- PERTHMilverton Optimist Park
Jun 10 20197:15 PM U10 Mite Girls Wilmot Fairgrounds
Jun 11 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Waterloo Queen's Park
Jun 11 20196:30 PM U16 Bantam BoysRostock Rostock
Jun 11 20196:45 PM U10 Mite Boys2-RhodesP.D.P. Optimist Park
Jun 11 20196:45 PM U10 Mite Boys1-NahrgangMonkton Monkton
Jun 11 20198:30 PM U19Midget Girls Tier2Cambridge Cambridge Kinsmen Park
Jun 11 20198:45 PM U19 Midget Boys1- RothTwin Centre St. Clements
Jun 11 20198:45 PM U19 Midget Boys2-MunroHickson Queen's Park
Jun 12 20196:30 PM U8 Coach Pitch3-LichtiShakespeare Behind Arena
Jun 12 20196:45 PM U14 Peewee Boys Wilmot1 Optimist Park
Jun 12 20196:45 PM U12 Squirt Boys2-StereWilmot Major Queen's Park
Jun 12 20197:00 PM U10 Mite Boys2-RhodesNorwich/Otterville Ottterville
Jun 12 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1UTM Revolution Queen's Park
Jun 13 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Kitchener Black Joe Thompson
Jun 13 20196:45 PM U10 Mite Boys1-NahrgangSebringville Sebringville
Jun 13 20196:45 PM U16 Bantam BoysRostock Optimist Park
Jun 13 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziInnerkip Jr EaglesQueen's Park
Jun 13 20198:45 PM U19 Midget Boys2-MunroInnerkip Optimist Park
Jun 14 20198:00 PM U19 Midget Boys2-MunroShakespeare Shakespeare
Jun 16 20196:30 PM U8 Coach Pitch1-NahrgangShakespeare Shakespeare
Jun 16 20196:45 PM U19 Midget Boys2-MunroWoodstock Queen's Park
Jun 17 20196:30 PM U12 Squirt Boys- PERTHShakespeare Shakespeare
Jun 17 20196:30 PM U8 Coach Pitch1-NahrgangTavistock3 Behind Arena
Jun 17 20196:30 PM U8 Coach Pitch3-LichtiTavi1 Behind Arena
Jun 17 20196:45 PM U14 Peewee Boys P.D.P. 2 Optimist Park
Jun 17 20197:15 PM U10 Mite Girls Wilmot Fairgrounds
Jun 17 20198:30 PM U19 Midget Boys1- RothArthur Arthur
Jun 18 20196:30 PM U10 Mite Boys2-RhodesElmira Elmira Lion's Park
Jun 18 20196:30 PM U8 Coach Pitch2 -RaderShakespeare Behind Arena
Jun 18 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Exeter Queen's Park
Jun 18 20197:00 PM U10 Mite Boys1-NahrgangTwin Centre Wellesley
Jun 18 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Palmerston Palmerston Barb Wright Park
Jun 18 20198:30 PM U16 Bantam BoysElmira Elmira Lion's Park
Jun 18 20198:30 PM U19Midget Girls Tier2UTM Optimist Park
Jun 18 20198:45 PM U19 Midget Boys2-MunroPort Burwell Port Burwell
Jun 19 20196:30 PM U12 Squirt Boys2-StereSt.George St. George arena
Jun 19 20196:30 PM U8 Coach Pitch3-LichtiShakespeare Behind Arena
Jun 19 20196:45 PM U14 Peewee Boys P.D.P. Optimist Park
Jun 19 20198:30 PM U16 Bantam BoysSix Nations Six Nations
Jun 19 20198:30 PM U19 Midget Boys2-MunroInnerkip Innerkip
Jun 20 20196:45 PM U14 Peewee Boys Elmira T.B.D.
Jun 20 20196:45 PM U10 Mite Boys1-NahrgangFullarton Fullarton
Jun 23 20196:30 PM U8 Coach Pitch2 -RaderShakespeare Shakespeare
Jun 23 20198:00 PM U19 Midget Boys2-MunroStraffordville Straffordville
Jun 23 20198:45 PM U19 Midget Girls- YantziMitchell HornetsKeterson Park (D)
Jun 24 20196:30 PM U8 Coach Pitch1-NahrgangShakespeare Behind Arena
Jun 24 20196:45 PM U12 Squirt Boys- PERTHSebringville Optimist Park
Jun 24 20197:00 PM U12 Squirt Boys2-StereWilmot Minor Fairgrounds
Jun 24 20197:15 PM U10 Mite Boys2-RhodesWilmot Minors Beck Park
Jun 25 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Ancaster Ancaster Community Centre
Jun 25 20196:30 PM U14 Peewee Boys Kitchener Hillside Park
Jun 25 20198:30 PM U19 Midget Boys1- RothKitchener Hillside Park
Jun 25 20198:45 PM U19Midget Girls Tier2Tavistock U16 Optimist Park
Jun 25 20198:45 PM U19 Midget Boys2-MunroOxford Queen's Park
Jun 25 20198:45 PM U16 Bantam Girls Tier 1U19 Tier2 Tavistock Optimist Park
Jun 26 20196:30 PM U10 Mite Boys1-NahrgangShakespeare Shakespeare
Jun 26 20196:45 PM U12 Squirt Boys2-StereKitchener Optimist Park
Jun 27 20196:45 PM U16 Bantam BoysCambridge Optimist Park
Jun 27 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziMitchell HornetsQueen's Park
Jul 02 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Exeter Crediton
Jul 02 20196:45 PM U10 Mite Boys2-RhodesWilmot Minors Optimist Park
Jul 02 20197:00 PM U12 Squirt Boys2-StereWilmot Major Fairgrounds
Jul 02 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Lucan Poplar Diamond
Jul 02 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziSt Marys 1Teddy's Field
Jul 02 20198:45 PM U19 Midget Boys2-MunroGlanworth Queen's Park
Jul 03 20196:30 PM U8 Coach Pitch3-LichtiTavi1 Behind Arena
Jul 03 20196:30 PM U8 Coach Pitch1-NahrgangTavistock3 Behind Arena
Jul 03 20196:45 PM U14 Peewee Boys Kitchener Optimist Park
Jul 03 20196:45 PM U12 Squirt Boys2-StereWilmot Major Queen's Park
Jul 03 20197:00 PM U12 Squirt Boys- PERTHBrussels Brussels
Jul 03 20197:15 PM U10 Mite Boys2-RhodesWilmot Majors Beck Park
Jul 03 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1U19 Tier2 Tavistock Queen's Park
Jul 03 20198:30 PM U19Midget Girls Tier2Tavistock U16 Queen's Park
Jul 03 20198:30 PM U19 Midget Boys2-MunroInnerkip Innerkip
Jul 04 20196:30 PM U14 Peewee Boys St.George St.George
Jul 04 20196:45 PM U10 Mite Boys1-NahrgangMonkton Queen's Park
Jul 04 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziSpringfield BrewersQueen's Park
Jul 04 20198:45 PM U19 Midget Boys1- RothInnerkip Optimist Park
Jul 07 20196:30 PM U8 Coach Pitch3-LichtiShakespeare Shakespeare
Jul 07 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziFullarton A's 1Queen's Park
Jul 08 20196:30 PM U8 Coach Pitch1-NahrgangTavistock2 Behind Arena
Jul 08 20196:30 PM U8 Coach Pitch2 -RaderTavi.1 Behind Arena
Jul 08 20196:45 PM U10 Mite Girls P.D.P. Queen's Park
Jul 08 20196:45 PM U12 Squirt Boys- PERTHShakespeare Optimist Park
Jul 08 20197:00 PM U12 Squirt Boys2-StereWilmot Minor Fairgrounds
Jul 09 20196:30 PM U10 Mite Boys1-NahrgangStratford Packham Rd
Jul 09 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Guelph Guelph Exhibition Park
Jul 09 20196:30 PM U8 Coach Pitch2 -RaderShakespeare Behind Arena
Jul 09 20196:45 PM U10 Mite Boys2-RhodesWilmot Majors Optimist Park
Jul 09 20197:00 PM U14 Peewee Boys Wilmot2 Baden
Jul 09 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziSpringfield BrewersSpringfield (Front)
Jul 09 20198:30 PM U19Midget Girls Tier2Guelph Guelph Exhibition Park
Jul 09 20198:30 PM U19 Midget Boys1- RothTwin Centre St. Clements
Jul 09 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Lucan Poplar Diamond
Jul 09 20198:45 PM U19 Midget Boys2-MunroBurgessville Queen's Park
Jul 10 20196:30 PM U14 Peewee Boys Elmira Elmira Lion's Park
Jul 10 20196:45 PM U12 Squirt Boys2-StereP.D.P. Queen's Park
Jul 10 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Cambridge Queen's Park
Jul 11 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Brantford Red Lions Park
Jul 11 20196:45 PM U10 Mite Boys1-NahrgangMilverton Optimist Park
Jul 11 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziDKMB River CatsOptimist Park
Jul 14 20196:30 PM U8 Coach Pitch2 -RaderShakespeare Shakespeare
Jul 14 20198:30 PM U19 Midget Boys2-MunroHarwood Hickson Lions Park
Jul 15 20196:45 PM U10 Mite Girls Wilmot#1 Queen's Park
Jul 15 20196:45 PM U12 Squirt Boys- PERTHMonkton Optimist Park
Jul 16 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Brantford Black Queen's Park
Jul 16 20197:00 PM U10 Mite Boys2-RhodesP.D.P. Plattsville
Jul 16 20198:00 PM U16 Bantam BoysSimcoe Waterford
Jul 16 20198:30 PM U19Midget Girls Tier2Cambridge Optimist Park
Jul 16 20198:45 PM U19 Midget Boys2-MunroPort Burwell Queen's Park
Jul 17 20196:30 PM U8 Coach Pitch3-LichtiShakespeare Behind Arena
Jul 17 20196:45 PM U14 Peewee Boys Wilmot2 Optimist Park
Jul 17 20196:45 PM U12 Squirt Boys- PERTHMonkton Monkton
Jul 17 20197:00 PM U19 Midget Girls- YantziMilverton 1Milverton PERC (South)
Jul 17 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Waterloo Waterloo
Jul 17 20199:00 PM U16 Bantam BoysWilmot Baden
Jul 18 20196:45 PM U10 Mite Boys1-NahrgangShakespeare Queen's Park
Jul 18 20196:45 PM U16 Bantam BoysSix Nations Optimist Park
Jul 18 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziInnerkip Jr EaglesInnerkip (1)
Jul 18 20198:45 PM U19 Midget Boys1- RothTwin Centre Optimist Park
Jul 21 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziFullarton A's 2Queen's Park
Jul 22 20196:30 PM U8 Coach Pitch1-NahrgangShakespeare Behind Arena
Jul 22 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2London Blue Fanshawe College
Jul 22 20196:45 PM U12 Squirt Boys- PERTHStratford Optimist Park
Jul 22 20196:45 PM U10 Mite Girls Ayr Queen's Park
Jul 22 20198:30 PM U19 Midget Boys1- RothBurgessville Burgessville
Jul 22 20198:30 PM U16 Bantam BoysSpringfield Springfield
Jul 22 20198:30 PM U19 Midget Boys2-MunroHickson Hickson Lions Park
Jul 23 20196:30 PM U8 Coach Pitch2 -RaderShakespeare Behind Arena
Jul 23 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Kitchener White Queen's Park
Jul 23 20196:45 PM U10 Mite Boys1-NahrgangSebringville Sebringville
Jul 23 20196:45 PM U10 Mite Boys2-RhodesNorwich/Otterville Optimist Park
Jul 23 20198:00 PM U16 Bantam BoysGrey Bruce Holstien
Jul 23 20198:30 PM U19 Midget Boys1- RothKitchener Hillside Park
Jul 23 20198:45 PM U19 Midget Boys2-MunroShakespeare Queen's Park
Jul 24 20196:30 PM U12 Squirt Boys2-StereSt.George St. George arena
Jul 24 20196:45 PM U12 Squirt Boys- PERTHSebringville Sebringville
Jul 24 20197:00 PM U14 Peewee Boys Wilmot Fairgrounds
Jul 24 20197:00 PM U10 Mite Boys2-RhodesNorwich/Otterville Norwich
Jul 24 20198:30 PM U19Midget Girls Tier2Tavistock U16 Queen's Park
Jul 24 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1U19 Tier2 Tavistock Queen's Park
Jul 25 20196:45 PM U16 Bantam BoysWilmot Optimist Park
Jul 25 20198:30 PM U19 Midget Girls- YantziListowel 1John Bell (North)
Jul 25 20198:45 PM U19 Midget Boys1- RothArthur Optimist Park
Jul 29 20196:45 PM U12 Squirt Boys- PERTHStratford Packham Rd
Jul 30 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Ancaster Queen's Park
Jul 30 20196:45 PM U10 Mite Boys2-RhodesElmira Optimist Park
Jul 30 20198:30 PM U19Midget Girls Tier2UTM Optimist Park
Jul 30 20198:30 PM U19 Midget Boys2-MunroWoodstock T.B.D.
Jul 31 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Waterloo Hillside Park
Jul 31 20196:30 PM U12 Squirt Boys- PERTHTwin Centre St. Clements
Jul 31 20196:45 PM U14 Peewee Boys St.George Optimist Park
Jul 31 20198:30 PM U16 Bantam Girls Tier 1Cambridge Queen's Park
Aug 06 20196:30 PM U12 Squirt Boys- PERTHMilverton Milverton
Aug 06 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Kitchener Black Queen's Park
Aug 08 20196:45 PM U16 Bantam BoysPalmerston Optimist Park
Aug 13 20196:30 PM U14Novice Girls Tier2Wilmot Queen's Park
Printed from tavistockathletics.ca on Sunday, May 26, 2019 at 3:59 AM