Optimist Park, Venues (Tavistock Minor Ball)

PrintVenue Calendar
<< PrevMay, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Apr 22Apr 23Apr 24Apr 25Apr 26Apr 27Apr 28
U16 Bantam Girls Tier 1 - Bailey
10:00 AM-12:00 PM
Practice
Apr 29Apr 300102030405
U16 Bantam Girls Tier 1 - Bailey
12:00 PM
vs. Lasalle/Windsor
U16 Bantam Girls Tier 1 - Bailey
2:00 PM
vs. Lasalle/Windsor
U19 Midget Girls- Yantzi
7:00 PM-9:00 PM
Practice
U14 Novice Girls Tier 2 - Forthuber
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U19 Midget Girls Tier 2 - Brown
8:30 PM-10:30 PM
Practice
Non TMBA User Group
6:45 PM-8:30 PM
Practice
U21 Juniors - Tri County League
8:30 PM-10:30 PM
Practice
U19 Midget Girls- Yantzi
8:45 PM-10:45 PM
Practice
Non TMBA User Group
8:00 AM-10:30 PM
Tournament
06070809101112
Non TMBA User Group
10:00 AM-4:00 PM
Tournament
U10 Mite Boys1(Nahrgang)
5:00 PM-7:00 PM
Practice
U21 Juniors - Tri County League
7:00 PM-9:00 PM
Junior Game
U16 Bantam Girls Tier 2 - Wilhelm
6:30 PM-8:30 PM
Practice
Non TMBA User Group
9:00 PM-11:00 PM
CHURCH LEAGUE
U14 Novice Girls Tier 2 - Forthuber
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U16 Bantam Girls Tier 1 - Bailey
8:45 PM-10:45 PM
Practice
U10 Mite Boys2(Otto)
6:45 PM-8:45 PM
Practice
Non TMBA User Group
9:00 PM-11:00 PM
CHURCH LEAGUE
U10 Mite Boys1(Nahrgang)
6:45 PM-8:45 PM
Practice
U19 Midget Girls- Yantzi
8:45 PM
vs. Tavi Bantams ( Wilhelm)
U16 Bantam Girls Tier 2 - Wilhelm
8:45 PM
vs. U19 Midget Girls- Yantzi
U14 Peewee Boys - Raymer
9:00 AM-11:00 AM
Practice
U16 Bantam Boys
11:00 AM-1:00 PM
Practice
13141516171819
U21 Juniors - Tri County League
8:00 PM-10:00 PM
Practice
U16 Bantam Boys
7:00 PM-9:00 PM
Practice
Non TMBA User Group
9:00 PM-11:00 PM
CHURCH LEAGUE
U14 Novice Girls Tier 2 - Forthuber
6:30 PM
vs. Waterloo
U16 Bantam Girls Tier 1 - Bailey
8:45 PM
vs. Brampton
U10 Mite Boys2(Otto)
6:45 PM-8:45 PM
Practice
Non TMBA User Group
9:00 PM-11:00 PM
CHURCH LEAGUE
U10 Mite Boys1(Nahrgang)
6:45 PM-8:45 PM
Practice
U16 Bantam Girls Tier 1 - Bailey
8:45 PM
vs. Mississagua B
20212223242526
U12 Squirt Girls
7:30 PM-8:30 PM
Practice
U14 Novice Girls Tier 2 - Forthuber
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U16 Bantam Girls Tier 1 - Bailey
8:45 PM
vs. Mississagua B
U10 Mite Boys2(Otto)
6:45 PM
vs. Wilmot
Non TMBA User Group
9:00 PM-11:00 PM
CHURCH LEAGUE
U10 Mite Boys1(Nahrgang)
L (6-17)
6:45 PM
vs. Wilmot
U19 Midget Girls- Yantzi
8:30 PM
vs. Enniskillen
U21 Juniors - Tri County League
8:30 PM-10:30 PM
Junior Game
2728293031Jun 01Jun 02
U10 Mite Boys1(Nahrgang)
5:00 PM-7:00 PM
Practice
U21 Juniors - Tri County League
7:00 PM-9:00 PM
Junior Game
Non TMBA User Group
9:00 PM-11:00 PM
CHURCH LEAGUE
U14 Novice Girls Tier 2 - Forthuber
6:30 PM-8:30 PM
Practice
U16 Bantam Girls Tier 1 - Bailey
8:45 PM
vs. Toronto Fatspitch
U10 Mite Boys2(Otto)
6:45 PM
vs. Twin Centre
U10 Mite Boys1(Nahrgang)
6:45 PM
vs. Milverton
U19 Midget Girls- Yantzi
8:30 PM
vs. Tavistock White (Howie)
U19 Midget Girls Tier 2 - Brown
8:45 PM
vs. Tavistock(Yantzi)
Non TMBA User Group
9:00 AM-5:00 PM
OPTIMIST CLUB
Jun 03Jun 04Jun 05Jun 06Jun 07Jun 08Jun 09
U21 Juniors - Tri County League
7:00 PM-9:00 PM
Junior Game
U14 Peewee Boys - Raymer
6:30 PM-8:30 PM
Practice
Non TMBA User Group
9:00 PM-11:00 PM
CHURCH LEAGUE
U14 Novice Girls Tier 2 - Forthuber
6:30 PM
vs. Palmerston
U16 Bantam Girls Tier 1 - Bailey
8:45 PM
vs. Halton
Non TMBA User Group
9:00 PM-11:00 PM
CHURCH LEAGUE
Venue Details
Google Maps
Optimist Park
250 Woodstock Street South , Tavistock, ONT  N0B 2R0
  • Current Season

    0 - 1 - 0
  • All-Time

    51 - 19 - 5
Printed from tavistockathletics.ca on Sunday, May 27, 2018 at 5:55 AM